Znajdź wydarzenie
  Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12 Lublin
  Obecnie nie jest prowadzona sprzedaż na to wydarzenie.

  Opis

  MIEJSCA STOJĄCE - BILET CAŁODNIOWY

  Sala Widowiskowa, godz. 19.00

  Zespół Flue powstał jako efekt wcześniejszej współpracy sesyjnej muzyków: Marcina Przeplasko a.k.a DJ Plash, Piotra Bolanowskiego a.k.a. Bolan, Grzegorza Sipiory oraz Damiana Niewińskiego. Połączenie czterech całkiem różnych osobowości poruszających się swobodnie w różnorodnej stylistyce dało mieszankę wybuchową, której owocem jest autorski materiał, nawiązujący stylistycznie do muzyki lat 70.-80. XX wieku (brudny funk, jazz, hip hop, disco) i − poprzez zespolenie instrumentów klawiszowych, basu, perkusji, padów perkusyjnych, gramofonów oraz samplera − oscylujący w efekcie pomiędzy oldschoolem a nowoczesnością.
   
  Po raz pierwszy w Polsce, w ramach 9. Lublin Jazz Festiwalu wystąpi zespół Melt Yourself Down, jeden z najbardziej elektryzujących fenomenów brytyjskiej sceny muzycznej! Londyńska grupa powołana do życia w 2012 roku z inicjatywy saksofonisty Petera Warehama. Melt Yourself Down to przede wszystkim dzikość, energia i drapieżność wyrażająca się choćby w brzmieniu gitary basowej Ruth Goller i świetnych wokalizach Kashal Gaya, śpiewanych nie tylko w języku angielskim, nieprzewidywalność oraz swobodne przemieszczanie się wśród rozmaitych stylistyk: od rockowej awangardy, free jazzu, syntezatorowej elektroniki, różnych odmian muzyki afrykańskiej aż po arabskie wpływy.
   
  Sudoku Killer, to zespół kierowany przez basistkę Caterine Palazzi. Muzycy mają wspólną historię doświadczeń muzycznych: począwszy od jazzu przez rock do muzyki eksperymentalnej. Ich pierwszy album "Sudoku Killer" wydany w 2010 roku, doskonale przyjęty w kraju i za granicą stworzył opinię zespołu ambitnego i nieprzewidywalnego. Najnowszy album "Infanticide" kilka dni po wydaniu został uznany najlepszym albumem jazzowym we Włoszech, a Caterina Palazzi, najlepszą kompozytorką oraz jedną z najbardziej obiecujących talentów ostatnich lat. To pierwsza wizyta tego zespołu w Polsce.

  Zdjęcia i filmy

  Mapa dojazdu

  DODAJ DO ULUBIONYCH
  Musisz być zalogowany, aby dodać wydarzenie do ulubionych.
  OCEŃ
  Musisz być zalogowany, aby ocenić to wydarzenie.