Znajdź wydarzenie
  Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12 Lublin
  Obecnie nie jest prowadzona sprzedaż na to wydarzenie.

  Opis

  Aga Derlak to laureatka nagrody Polskiej Akademii Fonografcznej – FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku. Pianistka i kompozytorka. Kształciła się u mistrzów polskiej jazzowej pianistyki: Michała Tokaja oraz Pawła Tomaszewskiego. To laureatka wielu prestiżowych nagród zdobywająca szerokie uznanie polskiej publiczności oraz środowiska jazzowego. Zespół powstał w 2013. Wszyscy muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wykonują autorskie kompozycje, które są wypadkową licznych inspiracji oraz własnych doświadczeń muzycznych. Aga Derlak Trio zostało nagrodzone na licznych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.Na wiosnę 2017 ukaże się najnowszy album zespołu. W ramach koncertu na 9. Lublin Jazz Festiwalu zespół wystąpi z gościem specjalnym na perkusji Łukaszem Żytą.

  Chris Potter to światowej sławy solista, kompozytor i niezastąpiony lider. Jeden z najwybitniejszych saksofonistów swojej generacji. Magazyn DownBeat nazwał go „najczęściej studiowanym (i kopiowanym) saksofonistą na ziemi.” Na podstawie opinii czytelników tego magazynu w głosowaniu Readers Poll 2008 wyprzedza go tylko wielki Sonny Rollins. Dave Liebman nazywa go jednym z najlepszych muzyków wszechczasów. Potter wydał 15 albumów studyjnych jako lider i ponad 100 jako sideman. Nagrywał z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi wszech czasów: Herbie Hancockiem, Johnem Scofieldem, Davem Douglasem, Rayem Brownem. W wieku 18 lat grał w legendarnym zespole bebopowym Reda Rodneya, tworzył Paul Motian’s Electric Bebop band przez wiele lat."Viktor Tóth jest jednym z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia artystów jazzowych na Węgrzech", napisano w prasie po wydaniu w 2007 roku albumu „Climbing with Mountains”, który wygrał nagrodę za najlepszy album jazzowy tego roku.

  Viktor Tóth zdobył tytuł jazzman’a roku 2010 na ogólnopolskim internetowym plebiscycie Fidelio w roku 2011. Mimo to, wciąż postrzega siebie jako osoba poszukująca prawdy i w jego muzycznych przedsięwzięciach dąży do osiągnięcia jedności z powszechną harmonią. Tóth grał z tak renomowanymi muzykami jak Hamid Drake (perkusja), Henry Franklyn (bas), William Parker (bas) i Mihaly Dresch (saksofon). Po tych kolaboracjach zdobył szacunek jako sideman i osiągnął status wielkiego muzyka. Jego muzyczna ekspresja jest dynamiczna a jednocześnie wrażliwa, stara się uchwycić energię chwili w każdym muzycznym wystąpieniu.

  Zdjęcia i filmy

  Mapa dojazdu

  DODAJ DO ULUBIONYCH
  Musisz być zalogowany, aby dodać wydarzenie do ulubionych.
  OCEŃ
  Musisz być zalogowany, aby ocenić to wydarzenie.