• Teatr
  • ---
  Obecnie nie jest prowadzona sprzedaż na to wydarzenie.

  Opis wydarzenia

  Zapraszamy na koncert jazzowy zespołu David Tixier Trio z gościnnym udziałem amerykańskiego gitarzysty Mike Moreno. Zespół wystąpi w ramach trasy promującej ich najnowszy album - Universal Citizen.

   

  David Tixier Trio to progresywne, świeże i nowe brzmienia kompozycji francuskiego pianisty - Davida Tixiera. Uczciwość, współudział, energia, niespodzianka i wspólne wewnętrzne poszukiwania są głównymi elementami muzyki zespołu, w składzie:

  David Tixier - piano

  Rafael Jerjen - Bass

  Lada Obradovic - drums

  feat. Mike Moreno - guitar

   

  David Tixier to francuski pianista urodzony w Szwajcarii. Urodził się w 1989 roku. Po ukończeniu studiów w Paryżu, aby zdać dyplom z muzykologii (DEM) w Conservatoire de Paris (CRR), pod opieką profesora fortepianu Benjamina Moussay, pracował i grał ze znakomitymi muzykami jazzowymi, takimi jak Bob Mintzer, Eric Watson, Giovanni Mirabassi i Frank Amsalem. Kontynuował studia w Lozannie, w Szwajcarii, na studiach licencjackich i magisterskich, pod okiem profesora fortepianu Emila Spanyi. Tam pracował i grał z New York Voices, Chico Freeman, George Robert, Julian Arguelles, François Lindemann, Sangoma Everett lub Patrick Perrier.

   

  David Tixier był współprzewodniczącym i keyboardzistą / pianistą trio LESS THAN FOUR w latach 2013-2016. Prowadzi także "Humain Trop Humain Collective" od 2014 roku.

  W 2012 roku był jednym z pięciu finalistów Konkursu Pianistycznego im. Borisa Viana w Paryżu. W 2013 roku z trio LESS THAN FOUR zdobył pierwszą nagrodę jury i pierwszą publiczną nagrodę na konkursie Jazz In Oloron we Francji. W tym samym roku był finalistą na Europafest Jazz Competition w Bukareszcie.

  W 2015 roku David był półfinalistą Konkursu Pianistycznego Montreux, z Yaronem Hermanem na czele w Jury oraz półfinalistą nagrody UBS Public Prize organizowanej przez Montreux Jazz Festival. W tym samym roku zdobył II nagrodę w konkursie Monaco Jazz Soloists 2015. W projekcie David Tixier Trio również zdobył wiele nagród i wyróżnień w centralnej Europie, grając m.in. w Szwajcarii, Francji, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Rumunii jak i Turcji i Japonii.

  Galeria