• Teatr
  • ---
  Obecnie nie jest prowadzona sprzedaż na to wydarzenie.

  Opis wydarzenia

  Teatr Rampa zaprasza na niezwykle barwne  przedstawienie Calineczka Marty Guśniowskiej w reżyserii Witolda Mazurkiewicza adresowane do najmłodszej widowni - dzieci od lat 3. „Calineczka” należy do najpiękniejszych i najbardziej znanych baśni Andersena.

  Jest to opowieść o dążeniu do wolności, niezależności  oraz o tęsknocie za tym, co piękne, delikatne i upragnione. Calineczka odważnie wędruje po świecie, a kolejne zwierzęta które ją przygarniają, nie rozumieją jej marzeń. Maleńka dziewczynka jest bardzo dobra, wrażliwa a przede wszystkim ma wielkie serce i chętnie wszystkim pomaga.

  Jej dobroć zostaje w końcu wynagrodzona: jaskółka, której uratowała w zimie życie, wybawia ją od niechcianego ślubu z kretem i zabiera do ciepłych krajów. Tam, wśród ukochanych kwiatów Calineczka rozpoczyna nowe, szczęśliwe życie.

  Barwna  bajkowa scenografia, zaskakujące kostiumy i zabawne piosenki wpadające w ucho są niewątpliwym atutem tego przedstawienia.

  Spektakl miał swoją prapremierę w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku Białej i ma na swoim koncie już kilka nagród:

  • Główną Nagrodę podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Krakowie - Ferie 2012.
  • ZŁOTĄ MASKĘ - Nagrodę  Artystyczną Marszałka Województwa Śląskiego jako najlepszy spektakl dla dzieci w sezonie 2011/2012
  • Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2011"


  Spektakl trwa 50 min bez przerwy.

  Galeria