Targi Minerałów, Biżuterii i Wyrobów Jubilerskich we Wrocławiu - Sobota

  • Teatr
  • ---
  Obecnie nie jest prowadzona sprzedaż na to wydarzenie.

  Opis wydarzenia

  Zapraszamy na nowe Targi Minerałów, Biżuterii i Wyrobów Jubilerskich, które odbędą się 19 i 20 października (sobota, niedziela) w godzinach 10.00-18.00 w pięknych, zabytkowych wnętrzach wrocławskiej Naczelnej Organizacji Technicznej przy ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu.

  Swój asortyment zaprezentują wystawcy z całej Polski m.in. kolekcjonerzy, firmy z branży jubilersko-mineralogicznej, młodzi projektanci, jubilerzy i rzemieślnicy. Przez dwa dni będzie można podziwiać i nabyć niezwykłe okazy minerałów i skamieniałości, piękną biżuterię, różnorodne wyroby jubilerskie, półprodukty do tworzenia biżuterii i wiele innych.

  Atrakcje:

  WYSTAWA SPECJALNA - pt.„Polskie klejnoty” - będzie to unikatowa i niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu zobaczyć największe kamienie szlachetne znalezione na terenie Polski. Zaprezentowane zostaną m.in. kryształy topazów, barwne odmiany beryli o jubilerskiej jakości oraz fasetowane kamienie gotowe do zastosowania w biżuterii. Okazy pochodzić będą ze zbiorów Andrzeja Korzekwy, Mariusza Oleszczuka oraz Towarzystwa Geologicznego Spirifer. Wstęp wolny.

  WYKŁADY

  SOBOTA

  • Godz. 12.00 – sala kinowa - „Szkocka (geologia) im starsza tym lepsza. Śladami Jamesa Huttona i początków współczesnej geologii” - to temat, który zabierze nas do świata jednych z najstarszych skał Europy, opowie o procesach, które je ukształtowały i ukaże piękne krajobrazy szkockich gór. Odczyt wygłosi Daniel Buczko - doktorant Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Wstęp wolny.

  • Godz. 14.00 – sala kinowa – „Sensacyjne znaleziska wielkich gadów ze Śląska” - spotkanie z niekwestionowaną gwiazdą polskiej i światowej paleontologii dr hab. Tomaszem Sulejem, prof. nadzw. Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk. Będzie to wspaniała okazja dla fanów dinozaurów aby dowiedzieć się więcej o tych, które w Triasie zamieszkiwały tereny obecnej Polski. Wstęp wolny.

  Z BILETEM NA TARGI WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE ATRAKCJE.

  Galeria